SPELPROGRAM

Omgång 21

lördag 25 september
lördag 25 september, KL 17:30
Malmö FF - Örebro
17:30
Eleda Stadion
söndag 26 september
söndag 26 september, KL 15:00
Östersund - Djurgården
15:00
Jämtkraft Arena
söndag 26 september
söndag 26 september, KL 15:00
Mjällby AIF - IF Elfsborg
15:00
Strandvallen A-plan
söndag 26 september
söndag 26 september, KL 17:30
IFK Norrköping FK - Varbergs BoIS FC
17:30
Platinumcars Arena
söndag 26 september
söndag 26 september, KL 17:30
BK Häcken - Hammarby
17:30
Bravida Arena
måndag 27 september
måndag 27 september, KL 19:00
Degerfors IF - AIK
19:00
Stora Valla
måndag 27 september
måndag 27 september, KL 19:00
Halmstad - IK Sirius FK
19:00
Örjans Vall
måndag 27 september
måndag 27 september, KL 19:00
IFK Göteborg - Kalmar FF
19:00
Ullevi

Omgång 22

fredag 1 oktober
fredag 1 oktober, KL 19:00
IF Elfsborg - IFK Göteborg
19:00
Borås Arena
lördag 2 oktober
lördag 2 oktober, KL 15:00
Varbergs BoIS FC - Degerfors IF
15:00
Varberg Energi Arena
lördag 2 oktober
lördag 2 oktober, KL 17:30
Halmstad - Östersund
17:30
Örjans Vall
söndag 3 oktober
söndag 3 oktober, KL 15:00
AIK - Djurgården
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 3 oktober
söndag 3 oktober, KL 15:00
Kalmar FF - IK Sirius FK
15:00
Guldfågeln Arena
söndag 3 oktober
söndag 3 oktober, KL 15:00
Örebro - BK Häcken
15:00
Behrn Arena
söndag 3 oktober
söndag 3 oktober, KL 17:30
IFK Norrköping FK - Hammarby
17:30
Platinumcars Arena
söndag 3 oktober
söndag 3 oktober, KL 17:30
Malmö FF - Mjällby AIF
17:30
Eleda Stadion

Omgång 23

lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 15:00
Degerfors IF - Halmstad
15:00
Stora Valla
lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 15:00
Östersund - Malmö FF
15:00
Jämtkraft Arena
lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 17:30
IK Sirius FK - Varbergs BoIS FC
17:30
Studenternas
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 15:00
Mjällby AIF - Kalmar FF
15:00
Strandvallen A-plan
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 15:00
Hammarby - AIK
15:00
Tele2 Arena
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 17:30
IFK Göteborg - Örebro
17:30
Ullevi
måndag 18 oktober
måndag 18 oktober, KL 19:00
BK Häcken - IFK Norrköping FK
19:00
Bravida Arena
måndag 18 oktober
måndag 18 oktober, KL 19:00
Djurgården - IF Elfsborg
19:00
Tele2 Arena

Omgång 24

lördag 23 oktober
lördag 23 oktober, KL 15:00
Djurgården - Kalmar FF
15:00
Tele2 Arena
lördag 23 oktober
lördag 23 oktober, KL 17:30
BK Häcken - Halmstad
17:30
Bravida Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
IF Elfsborg - IK Sirius FK
15:00
Borås Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
Mjällby AIF - IFK Göteborg
15:00
Strandvallen A-plan
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
Hammarby - Östersund
15:00
Tele2 Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 17:30
AIK - IFK Norrköping FK
17:30
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 17:30
Varbergs BoIS FC - Malmö FF
17:30
Varberg Energi Arena
måndag 25 oktober
måndag 25 oktober, KL 19:00
Örebro - Degerfors IF
19:00
Behrn Arena

Omgång 25

onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Kalmar FF - Varbergs BoIS FC
19:00
Guldfågeln Arena
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Östersund - BK Häcken
19:00
Jämtkraft Arena
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Malmö FF - AIK
19:00
Eleda Stadion
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
IK Sirius FK - Hammarby
19:00
Studenternas
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
Halmstad - Örebro
19:00
Örjans Vall
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
Degerfors IF - IF Elfsborg
19:00
Stora Valla
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
IFK Norrköping FK - Mjällby AIF
19:00
Platinumcars Arena
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
IFK Göteborg - Djurgården
19:00
Ullevi

Omgång 26

lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 15:00
Varbergs BoIS FC - Östersund
15:00
Varberg Energi Arena
lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 15:00
IK Sirius FK - Malmö FF
15:00
Studenternas
lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 17:30
BK Häcken - Kalmar FF
17:30
Bravida Arena
söndag 31 oktober
söndag 31 oktober, KL 15:00
IFK Norrköping FK - IF Elfsborg
15:00
Platinumcars Arena
söndag 31 oktober
söndag 31 oktober, KL 17:30
Örebro - Djurgården
17:30
Behrn Arena
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Degerfors IF - IFK Göteborg
19:00
Stora Valla
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Mjällby AIF - Hammarby
19:00
Strandvallen A-plan
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Halmstad - AIK
19:00
Örjans Vall

Omgång 27

lördag 6 november
lördag 6 november, KL 15:00
IF Elfsborg - Varbergs BoIS FC
15:00
Borås Arena
lördag 6 november
lördag 6 november, KL 17:30
Mjällby AIF - IK Sirius FK
17:30
Strandvallen A-plan
lördag 6 november
lördag 6 november, KL 17:30
Djurgården - Halmstad
17:30
Tele2 Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
BK Häcken - Degerfors IF
15:00
Bravida Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
AIK - Östersund
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
Hammarby - Örebro
15:00
Tele2 Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 17:30
Kalmar FF - IFK Norrköping FK
17:30
Guldfågeln Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 17:30
IFK Göteborg - Malmö FF
17:30
Ullevi

Omgång 28

söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
IK Sirius FK - IFK Göteborg
00:00
Studenternas
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Halmstad - IF Elfsborg
00:00
Örjans Vall
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Degerfors IF - Hammarby
00:00
Stora Valla
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Varbergs BoIS FC - AIK
00:00
Varberg Energi Arena
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Örebro - Kalmar FF
00:00
Behrn Arena
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Östersund - Mjällby AIF
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
Malmö FF - BK Häcken
00:00
Eleda Stadion
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 00:00
IFK Norrköping FK - Djurgården
00:00
Platinumcars Arena

Omgång 29

söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
Mjällby AIF - Örebro
00:00
Strandvallen A-plan
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
IK Sirius FK - BK Häcken
00:00
Studenternas
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
Degerfors IF - IFK Norrköping FK
00:00
Stora Valla
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
Halmstad - Hammarby
00:00
Örjans Vall
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
Kalmar FF - Malmö FF
00:00
Guldfågeln Arena
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
Djurgården - Varbergs BoIS FC
00:00
Tele2 Arena
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
IF Elfsborg - AIK
00:00
Borås Arena
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 00:00
IFK Göteborg - Östersund
00:00
Ullevi

Omgång 30

söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
Östersund - Degerfors IF
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
Hammarby - Kalmar FF
00:00
Tele2 Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
BK Häcken - Djurgården
00:00
Bravida Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
AIK - IK Sirius FK
00:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
Malmö FF - Halmstad
00:00
Eleda Stadion
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
Varbergs BoIS FC - Mjällby AIF
00:00
Varberg Energi Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
Örebro - IF Elfsborg
00:00
Behrn Arena
söndag 5 december
söndag 5 december, KL 00:00
IFK Norrköping FK - IFK Göteborg
00:00
Platinumcars Arena