SPELPROGRAM

Omgång 10

lördag 18 maj
lördag 18 maj, KL 16:00
Athletic Eskilstuna - Helsingborgs IF
1 - 1
Tunavallen
SUMMERING
söndag 19 maj
söndag 19 maj, KL 15:00
Malmö FF - Kalmar FF
15:00
Stadion
söndag 19 maj
söndag 19 maj, KL 15:00
IK Sirius FK - BK Häcken
15:00
Studenternas IP 1
söndag 19 maj
söndag 19 maj, KL 17:30
Djurgården - IF Elfsborg
17:30
Tele2 Arena
måndag 20 maj
måndag 20 maj, KL 19:00
IFK Norrköping FK - GIF Sundsvall
19:00
Östgötaporten
måndag 20 maj
måndag 20 maj, KL 19:00
IFK Göteborg - Hammarby
19:00
Gamla Ullevi
måndag 20 maj
måndag 20 maj, KL 19:00
AIK - Falkenbergs FF
19:00
Nationalarenan, Friends Arena
måndag 20 maj
måndag 20 maj, KL 19:00
Östersund - Örebro
19:00
Jämtkraft Arena

Omgång 11

fredag 24 maj
fredag 24 maj, KL 19:00
GIF Sundsvall - AIK
19:00
NP3 Arena
lördag 25 maj
lördag 25 maj, KL 16:00
BK Häcken - IFK Göteborg
16:00
Bravida Arena
lördag 25 maj
lördag 25 maj, KL 16:00
Malmö FF - Athletic Eskilstuna
16:00
Stadion
lördag 25 maj
lördag 25 maj, KL 18:00
Helsingborgs IF - Falkenbergs FF
18:00
Olympia, Helsingborg
söndag 26 maj
söndag 26 maj, KL 15:00
Djurgården - Östersund
15:00
Tele2 Arena
söndag 26 maj
söndag 26 maj, KL 17:30
Kalmar FF - IF Elfsborg
17:30
Guldfågeln Arena
måndag 27 maj
måndag 27 maj, KL 19:00
Örebro - IK Sirius FK
19:00
Behrn Arena
måndag 27 maj
måndag 27 maj, KL 19:00
Hammarby - IFK Norrköping FK
19:00
Tele2 Arena

Omgång 12

lördag 1 juni
lördag 1 juni, KL 16:00
IFK Göteborg - Örebro
16:00
Gamla Ullevi
lördag 1 juni
lördag 1 juni, KL 16:00
IK Sirius FK - Djurgården
16:00
Studenternas IP 1
lördag 1 juni
lördag 1 juni, KL 18:00
Falkenbergs FF - Kalmar FF
18:00
Falcon Alkoholfri Arena
lördag 1 juni
lördag 1 juni, KL 18:00
Östersund - GIF Sundsvall
18:00
Jämtkraft Arena
söndag 2 juni
söndag 2 juni, KL 15:00
Athletic Eskilstuna - IFK Norrköping FK
15:00
Tunavallen
söndag 2 juni
söndag 2 juni, KL 15:00
IF Elfsborg - BK Häcken
15:00
Borås Arena
söndag 2 juni
söndag 2 juni, KL 15:00
AIK - Hammarby
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 2 juni
söndag 2 juni, KL 17:30
Helsingborgs IF - Malmö FF
17:30
Olympia, Helsingborg

Omgång 13

fredag 28 juni
fredag 28 juni, KL 18:00
Örebro - Helsingborgs IF
18:00
Behrn Arena
lördag 29 juni
lördag 29 juni, KL 16:00
Östersund - IFK Göteborg
16:00
Jämtkraft Arena
lördag 29 juni
lördag 29 juni, KL 18:00
Falkenbergs FF - IF Elfsborg
18:00
Falcon Alkoholfri Arena
lördag 29 juni
lördag 29 juni, KL 23:00
GIF Sundsvall - Athletic Eskilstuna
23:00
NP3 Arena
söndag 30 juni
söndag 30 juni, KL 15:00
AIK - Malmö FF
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 30 juni
söndag 30 juni, KL 17:30
IFK Norrköping FK - IK Sirius FK
17:30
Östgötaporten
måndag 1 juli
måndag 1 juli, KL 19:00
BK Häcken - Hammarby
19:00
Bravida Arena
måndag 1 juli
måndag 1 juli, KL 19:00
Djurgården - Kalmar FF
19:00
Tele2 Arena

Omgång 14

lördag 6 juli
lördag 6 juli, KL 16:00
IK Sirius FK - Östersund
16:00
Studenternas IP 1
lördag 6 juli
lördag 6 juli, KL 16:00
IFK Göteborg - GIF Sundsvall
16:00
Gamla Ullevi
lördag 6 juli
lördag 6 juli, KL 16:00
Kalmar FF - AIK
16:00
Guldfågeln Arena
lördag 6 juli
lördag 6 juli, KL 18:00
Malmö FF - Örebro
18:00
Stadion
söndag 7 juli
söndag 7 juli, KL 15:00
IFK Norrköping FK - BK Häcken
15:00
Östgötaporten
söndag 7 juli
söndag 7 juli, KL 17:30
Hammarby - Falkenbergs FF
17:30
Tele2 Arena
måndag 8 juli
måndag 8 juli, KL 19:00
IF Elfsborg - Helsingborgs IF
19:00
Borås Arena
måndag 8 juli
måndag 8 juli, KL 19:00
Athletic Eskilstuna - Djurgården
19:00
Tunavallen

Omgång 15

lördag 13 juli
lördag 13 juli, KL 16:00
AIK - IF Elfsborg
16:00
Nationalarenan, Friends Arena
lördag 13 juli
lördag 13 juli, KL 16:00
Falkenbergs FF - IFK Göteborg
16:00
Falcon Alkoholfri Arena
lördag 13 juli
lördag 13 juli, KL 18:00
Athletic Eskilstuna - Kalmar FF
18:00
Tunavallen
söndag 14 juli
söndag 14 juli, KL 15:00
Östersund - IFK Norrköping FK
15:00
Jämtkraft Arena
söndag 14 juli
söndag 14 juli, KL 15:00
BK Häcken - Örebro
15:00
Bravida Arena
söndag 14 juli
söndag 14 juli, KL 17:30
Djurgården - Malmö FF
17:30
Tele2 Arena
måndag 15 juli
måndag 15 juli, KL 19:00
Helsingborgs IF - IK Sirius FK
19:00
Olympia, Helsingborg
måndag 15 juli
måndag 15 juli, KL 19:00
GIF Sundsvall - Hammarby
19:00
NP3 Arena

Omgång 16

lördag 20 juli
lördag 20 juli, KL 16:00
AIK - Helsingborgs IF
16:00
Nationalarenan, Friends Arena
lördag 20 juli
lördag 20 juli, KL 16:00
Örebro - Falkenbergs FF
16:00
Behrn Arena
lördag 20 juli
lördag 20 juli, KL 18:00
GIF Sundsvall - BK Häcken
18:00
NP3 Arena
söndag 21 juli
söndag 21 juli, KL 15:00
Malmö FF - IK Sirius FK
15:00
Stadion
söndag 21 juli
söndag 21 juli, KL 15:00
IFK Göteborg - Athletic Eskilstuna
15:00
Gamla Ullevi
söndag 21 juli
söndag 21 juli, KL 17:30
IFK Norrköping FK - Östersund
17:30
Östgötaporten
måndag 22 juli
måndag 22 juli, KL 19:00
Hammarby - IF Elfsborg
19:00
Tele2 Arena
måndag 22 juli
måndag 22 juli, KL 19:00
Kalmar FF - Djurgården
19:00
Guldfågeln Arena

Omgång 17

lördag 27 juli
lördag 27 juli, KL 16:00
Falkenbergs FF - GIF Sundsvall
16:00
Falcon Alkoholfri Arena
lördag 27 juli
lördag 27 juli, KL 16:00
IK Sirius FK - AIK
16:00
Studenternas IP 1
söndag 28 juli
söndag 28 juli, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - Hammarby
00:00
Tunavallen
söndag 28 juli
söndag 28 juli, KL 00:00
Djurgården - BK Häcken
00:00
Tele2 Arena
söndag 28 juli
söndag 28 juli, KL 15:00
Östersund - Malmö FF
15:00
Jämtkraft Arena
söndag 28 juli
söndag 28 juli, KL 17:30
IFK Göteborg - IFK Norrköping FK
17:30
Gamla Ullevi
måndag 29 juli
måndag 29 juli, KL 19:00
Helsingborgs IF - Örebro
19:00
Olympia, Helsingborg
måndag 29 juli
måndag 29 juli, KL 19:00
IF Elfsborg - Kalmar FF
19:00
Borås Arena

Omgång 18

tisdag 28 maj
tisdag 28 maj, KL 19:00
Malmö FF - GIF Sundsvall
19:00
Stadion
tisdag 25 juni
tisdag 25 juni, KL 19:00
AIK - IFK Norrköping FK
19:00
Nationalarenan, Friends Arena
lördag 3 augusti
lördag 3 augusti, KL 16:00
Östersund - Athletic Eskilstuna
16:00
Jämtkraft Arena
lördag 3 augusti
lördag 3 augusti, KL 18:00
Falkenbergs FF - Helsingborgs IF
18:00
Falcon Alkoholfri Arena
söndag 4 augusti
söndag 4 augusti, KL 15:00
Kalmar FF - Hammarby
15:00
Guldfågeln Arena
söndag 4 augusti
söndag 4 augusti, KL 17:30
BK Häcken - IK Sirius FK
17:30
Bravida Arena
måndag 5 augusti
måndag 5 augusti, KL 19:00
IF Elfsborg - Djurgården
19:00
Borås Arena
måndag 5 augusti
måndag 5 augusti, KL 19:00
Örebro - IFK Göteborg
19:00
Behrn Arena

Omgång 19

lördag 10 augusti
lördag 10 augusti, KL 16:00
Djurgården - IK Sirius FK
16:00
Tele2 Arena
lördag 10 augusti
lördag 10 augusti, KL 18:00
GIF Sundsvall - Östersund
18:00
NP3 Arena
söndag 11 augusti
söndag 11 augusti, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - AIK
00:00
Tunavallen
söndag 11 augusti
söndag 11 augusti, KL 15:00
BK Häcken - Malmö FF
15:00
Bravida Arena
söndag 11 augusti
söndag 11 augusti, KL 17:30
IFK Norrköping FK - IF Elfsborg
17:30
Östgötaporten
söndag 11 augusti
söndag 11 augusti, KL 17:30
Hammarby - Helsingborgs IF
17:30
Tele2 Arena
måndag 12 augusti
måndag 12 augusti, KL 19:00
IFK Göteborg - Falkenbergs FF
19:00
Gamla Ullevi
måndag 12 augusti
måndag 12 augusti, KL 19:00
Kalmar FF - Örebro
19:00
Guldfågeln Arena

Omgång 20

lördag 17 augusti
lördag 17 augusti, KL 16:00
AIK - Kalmar FF
16:00
Nationalarenan, Friends Arena
lördag 17 augusti
lördag 17 augusti, KL 16:00
Hammarby - GIF Sundsvall
16:00
Tele2 Arena
söndag 18 augusti
söndag 18 augusti, KL 15:00
IK Sirius FK - IFK Norrköping FK
15:00
Studenternas IP 1
söndag 18 augusti
söndag 18 augusti, KL 15:00
Örebro - BK Häcken
15:00
Behrn Arena
söndag 18 augusti
söndag 18 augusti, KL 17:30
Malmö FF - Falkenbergs FF
17:30
Stadion
måndag 19 augusti
måndag 19 augusti, KL 19:00
Helsingborgs IF - IFK Göteborg
19:00
Olympia, Helsingborg
måndag 19 augusti
måndag 19 augusti, KL 19:00
Djurgården - Athletic Eskilstuna
19:00
Tele2 Arena
måndag 19 augusti
måndag 19 augusti, KL 19:00
IF Elfsborg - Östersund
19:00
Borås Arena

Omgång 21

lördag 24 augusti
lördag 24 augusti, KL 13:30
Östersund - AIK
13:30
Jämtkraft Arena
lördag 24 augusti
lördag 24 augusti, KL 16:00
IK Sirius FK - Örebro
16:00
Studenternas IP 1
söndag 25 augusti
söndag 25 augusti, KL 15:00
IFK Norrköping FK - Helsingborgs IF
15:00
Östgötaporten
söndag 25 augusti
söndag 25 augusti, KL 15:00
Athletic Eskilstuna - BK Häcken
15:00
Tunavallen
söndag 25 augusti
söndag 25 augusti, KL 17:30
Malmö FF - Djurgården
17:30
Stadion
måndag 26 augusti
måndag 26 augusti, KL 19:00
IFK Göteborg - Kalmar FF
19:00
Gamla Ullevi
måndag 26 augusti
måndag 26 augusti, KL 19:00
GIF Sundsvall - IF Elfsborg
19:00
NP3 Arena
måndag 26 augusti
måndag 26 augusti, KL 19:00
Falkenbergs FF - Hammarby
19:00
Falcon Alkoholfri Arena

Omgång 22

fredag 30 augusti
fredag 30 augusti, KL 19:00
Helsingborgs IF - Östersund
19:00
Olympia, Helsingborg
lördag 31 augusti
lördag 31 augusti, KL 13:30
IF Elfsborg - IK Sirius FK
13:30
Borås Arena
lördag 31 augusti
lördag 31 augusti, KL 16:00
Örebro - Athletic Eskilstuna
16:00
Behrn Arena
söndag 1 september
söndag 1 september, KL 15:00
AIK - Djurgården
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 1 september
söndag 1 september, KL 15:00
GIF Sundsvall - IFK Göteborg
15:00
NP3 Arena
söndag 1 september
söndag 1 september, KL 15:00
Kalmar FF - Malmö FF
15:00
Guldfågeln Arena
söndag 1 september
söndag 1 september, KL 17:30
BK Häcken - Falkenbergs FF
17:30
Bravida Arena
söndag 1 september
söndag 1 september, KL 17:30
IFK Norrköping FK - Hammarby
17:30
Östgötaporten

Omgång 23

söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Örebro - GIF Sundsvall
00:00
Behrn Arena
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - IF Elfsborg
00:00
Tunavallen
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Hammarby - IFK Göteborg
00:00
Tele2 Arena
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Östersund - Kalmar FF
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Djurgården - Helsingborgs IF
00:00
Tele2 Arena
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
IK Sirius FK - Falkenbergs FF
00:00
Studenternas IP 1
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
Malmö FF - IFK Norrköping FK
00:00
Stadion
söndag 15 september
söndag 15 september, KL 00:00
BK Häcken - AIK
00:00
Bravida Arena

Omgång 24

söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
IFK Norrköping FK - Örebro
00:00
Östgötaporten
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
IF Elfsborg - Malmö FF
00:00
Borås Arena
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
Hammarby - AIK
00:00
Tele2 Arena
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
Helsingborgs IF - Athletic Eskilstuna
00:00
Olympia, Helsingborg
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
Falkenbergs FF - Östersund
00:00
Falcon Alkoholfri Arena
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
IFK Göteborg - IK Sirius FK
00:00
Gamla Ullevi
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
GIF Sundsvall - Djurgården
00:00
NP3 Arena
söndag 22 september
söndag 22 september, KL 00:00
Kalmar FF - BK Häcken
00:00
Guldfågeln Arena

Omgång 25

onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
BK Häcken - IF Elfsborg
00:00
Bravida Arena
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
Kalmar FF - GIF Sundsvall
00:00
Guldfågeln Arena
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
Malmö FF - Helsingborgs IF
00:00
Stadion
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
IK Sirius FK - Hammarby
00:00
Studenternas IP 1
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
AIK - IFK Göteborg
00:00
Nationalarenan, Friends Arena
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
Örebro - Östersund
00:00
Behrn Arena
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
IFK Norrköping FK - Athletic Eskilstuna
00:00
Östgötaporten
onsdag 25 september
onsdag 25 september, KL 00:00
Djurgården - Falkenbergs FF
00:00
Tele2 Arena

Omgång 26

söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
GIF Sundsvall - IK Sirius FK
00:00
NP3 Arena
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
IF Elfsborg - AIK
00:00
Borås Arena
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
Helsingborgs IF - Kalmar FF
00:00
Olympia, Helsingborg
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - Malmö FF
00:00
Tunavallen
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
Östersund - Djurgården
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
Falkenbergs FF - IFK Norrköping FK
00:00
Falcon Alkoholfri Arena
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
IFK Göteborg - BK Häcken
00:00
Gamla Ullevi
söndag 29 september
söndag 29 september, KL 00:00
Hammarby - Örebro
00:00
Tele2 Arena

Omgång 27

söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
BK Häcken - Östersund
00:00
Bravida Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
GIF Sundsvall - IFK Norrköping FK
00:00
NP3 Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
IF Elfsborg - Falkenbergs FF
00:00
Borås Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
AIK - Örebro
00:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
Kalmar FF - Athletic Eskilstuna
00:00
Guldfågeln Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
IK Sirius FK - Helsingborgs IF
00:00
Studenternas IP 1
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
Djurgården - Hammarby
00:00
Tele2 Arena
söndag 6 oktober
söndag 6 oktober, KL 00:00
Malmö FF - IFK Göteborg
00:00
Stadion

Omgång 28

söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
IFK Göteborg - Djurgården
00:00
Gamla Ullevi
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
IFK Norrköping FK - Kalmar FF
00:00
Östgötaporten
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Helsingborgs IF - BK Häcken
00:00
Olympia, Helsingborg
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - GIF Sundsvall
00:00
Tunavallen
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Falkenbergs FF - AIK
00:00
Falcon Alkoholfri Arena
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Östersund - IK Sirius FK
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Hammarby - Malmö FF
00:00
Tele2 Arena
söndag 20 oktober
söndag 20 oktober, KL 00:00
Örebro - IF Elfsborg
00:00
Behrn Arena

Omgång 29

söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
Malmö FF - AIK
00:00
Stadion
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
Athletic Eskilstuna - IK Sirius FK
00:00
Tunavallen
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
BK Häcken - IFK Norrköping FK
00:00
Bravida Arena
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
GIF Sundsvall - Helsingborgs IF
00:00
NP3 Arena
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
Östersund - Hammarby
00:00
Jämtkraft Arena
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
IF Elfsborg - IFK Göteborg
00:00
Borås Arena
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
Kalmar FF - Falkenbergs FF
00:00
Guldfågeln Arena
söndag 27 oktober
söndag 27 oktober, KL 00:00
Djurgården - Örebro
00:00
Tele2 Arena

Omgång 30

lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
IK Sirius FK - Kalmar FF
00:00
Studenternas IP 1
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
Hammarby - BK Häcken
00:00
Tele2 Arena
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
IFK Norrköping FK - Djurgården
00:00
Östgötaporten
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
AIK - GIF Sundsvall
00:00
Nationalarenan, Friends Arena
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
Örebro - Malmö FF
00:00
Behrn Arena
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
Falkenbergs FF - Athletic Eskilstuna
00:00
Falcon Alkoholfri Arena
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
Helsingborgs IF - IF Elfsborg
00:00
Olympia, Helsingborg
lördag 2 november
lördag 2 november, KL 00:00
IFK Göteborg - Östersund
00:00
Gamla Ullevi